Dlaczego powinieneś włączyć łososia do swojej codziennej diety?

Łosoś należy do tłustych ryb o dużej zawartości kwasów omega-3, białka, witamin i minerałów. Ciężko go pomylić z jakąkolwiek inną rybą. Odznacza się pomarańczowo-różowym mięsem, które kusi nie tylko wyglądem, ale również walorami smakowymi. Jak wybrać łososia, aby dostarczał nam jak najwięcej składników odżywczych? Dlaczego warto włączyć go do diety?

Źródło kwasów omega-3

Łosoś zawiera duże pokłady kwasów omega-3 i omega-6, które mają korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Co to tak naprawdę oznacza? Nienasycone kwasy tłuszczowe powinniśmy dostarczać wraz z pożywieniem, ponieważ nasz organizm nie potrafi ich wytworzyć. Nie sposób wymienić wszystkich zalet omega-3 i omega-6. Przede wszystkim pomagają zapobiegać chorobom serca, poprawiają nastrój, wpływają pozytywnie na pracę mózgu i pomagają zachować młodość.

Należy jednak pamiętać o mądrym wyborze. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób jest hodowany nasz ulubiony łosoś, ponieważ od tego zależą jego walory smakowe oraz oczywiście zawartość składników odżywczych. Dla przykładu łosoś norweski MOWI posiada najwięcej certyfikatów niż jakikolwiek inna firma zajmująca się hodowlą łososia. Karma obfituje w najwyższej jakości składniki pochodzenia organicznego, dzięki czemu łosoś norweski MOWI zawiera najwięcej kwasów omega-3.

Pełnowartościowe białko i składniki odżywcze

Łosoś zawiera duże pokłady białka, niezbędnego w funkcjonowaniu wszystkich procesów zachodzących w organizmie. Jego niedobór jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i kobiet w ciąży. Białko, szczególnie pochodzenia zwierzęcego, poprawia pracę mózgu, pobudza metabolizm, reguluje trawienie, chroni organizm przed czynnikami chorobotwórczymi, poprawia nastrój, a także usuwa toksyny z organizmu. Dodatkowo jedna porcja łososia zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na potas oraz jod, które wpływają na funkcjonowanie tarczycy. W tej rybie nie brakuje również witamin, szczególnie z grupy B, które wspierają pracę układu nerwowego, pracę serca i wpływają na wygląd skóry, a także witaminy D, którą warto uzupełniać w mniej słonecznych okresach roku.

Poprzedni artykułPizza calzone – co ją wyróżnia i gdzie można jej spróbować?
Następny artykułCzym są systemy transportowe do naczyń i gdzie się je stosuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj