Czym są systemy transportowe do naczyń i gdzie się je stosuje?

Systemy transportowe do naczyń zaliczają się do elementów automatyzacji kuchni przemysłowych. Są one aktualnie stosowane na całym świecie, w różnych konfiguracjach. Są one regularnie modernizowane i dzięki nowym technologiom wyposaża się je w coraz skuteczniejsze rozwiązania. To potężne “kombajny myjące” zapewniające higieniczną czystość zastawy stołowej.

Korzyści wynikające z zastosowania systemów transportowych do naczyń

Korzyści, wynikające z zastosowania systemów transportowych do naczyń, uzależnione są od branży w której działają. Najczęściej są to jednak urządzenia kompleksowe, jakie można wykorzystać w wielu dziedzinach gastronomii – od hoteli po szpitale. Niezależnie od tego, czy wskazany system będzie przystosowany do obsługi pojemników, koszy, skrzynek albo wózków, jego skuteczność będzie ogromna.

Systemy transportowe do naczyń minimalizują koszty i usprawniają pracę w kuchniach przemysłowych. Są doskonale zoptymalizowane pod względem logistycznym, zarówno jeśli chodzi o naczynia czyste, jak i brudne. Istnieje w nich również możliwość zintegrowania procesów zmywania z procesami produkcji, nawet w tych lokalach w których panują ograniczone warunki przestrzenne.

Funkcje systemów transportowych do naczyń

Wszystkie systemy transportowe do naczyń wyróżnia ergonomia i wydajność. Ich obsługa nie jest w żaden sposób skomplikowana. Można też spodziewać się wysokiego poziomu higieny od początku do końca procesu. Najważniejsze funkcje systemów to:

  • zwrot brudnych naczyń przy pomocy specjalnego przenośnika z okrągłym pasem, zastosowanie wznoszenia i opadania nawet przy trudnych warunkach przestrzennych,
  • prowadzenie krzywoliniowe dostosowane do dowolnego zakrętu,
  • technologia transportu pionowego pozwalającego na szybki transport naczyń.

Systemy transportowe sprawdzają się w wielu miejscach związanych z gastronomią i bezpośrednią łączą się z tematem higieny – podobnie jak profesjonalne zmywarki gastronomiczne. Tego typu urządzenia zawsze warto kupować u sprawdzonego producenta, oferującego zakup sprzętu wysokiej jakości.

Zastosowanie systemów transportowych do naczyń

Systemy transportowe do naczyń znajdują zastosowanie głównie w: hotelarstwie, gastronomii, żywieniu zbiorowym, szpitalach, domach spokojnej starości, domach opieki, usługach cateringowych, a także w szeroko pojętym myciu przemysłowym. Usprawniają pracę na kuchni przemysłowej, co ma duże znaczenie w przypadku obiektów większych, w których korzysta się z dużej ilości naczyń.

Poprzedni artykułDlaczego powinieneś włączyć łososia do swojej codziennej diety?
Następny artykułJakie dodatki do herbaty na jesienne wieczory?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj