Czym są systemy transportowe do naczyń i gdzie się je stosuje?

Systemy transportowe do naczyń zaliczają się do elementów automatyzacji kuchni przemysłowych. Są one aktualnie stosowane na całym świecie, w różnych konfiguracjach. Są one regularnie modernizowane i dzięki nowym technologiom wyposaża się je w coraz skuteczniejsze rozwiązania. To potężne “kombajny myjące” zapewniające higieniczną czystość zastawy stołowej.

Korzyści wynikające z zastosowania systemów transportowych do naczyń

Korzyści, wynikające z zastosowania systemów transportowych do naczyń, uzależnione są od branży w której działają. Najczęściej są to jednak urządzenia kompleksowe, jakie można wykorzystać w wielu dziedzinach gastronomii – od hoteli po szpitale. Niezależnie od tego, czy wskazany system będzie przystosowany do obsługi pojemników, koszy, skrzynek albo wózków, jego skuteczność będzie ogromna.

Systemy transportowe do naczyń minimalizują koszty i usprawniają pracę w kuchniach przemysłowych. Są doskonale zoptymalizowane pod względem logistycznym, zarówno jeśli chodzi o naczynia czyste, jak i brudne. Istnieje w nich również możliwość zintegrowania procesów zmywania z procesami produkcji, nawet w tych lokalach w których panują ograniczone warunki przestrzenne.

Funkcje systemów transportowych do naczyń

Wszystkie systemy transportowe do naczyń wyróżnia ergonomia i wydajność. Ich obsługa nie jest w żaden sposób skomplikowana. Można też spodziewać się wysokiego poziomu higieny od początku do końca procesu. Najważniejsze funkcje systemów to:

  • zwrot brudnych naczyń przy pomocy specjalnego przenośnika z okrągłym pasem, zastosowanie wznoszenia i opadania nawet przy trudnych warunkach przestrzennych,
  • prowadzenie krzywoliniowe dostosowane do dowolnego zakrętu,
  • technologia transportu pionowego pozwalającego na szybki transport naczyń.

Systemy transportowe sprawdzają się w wielu miejscach związanych z gastronomią i bezpośrednią łączą się z tematem higieny – podobnie jak profesjonalne zmywarki gastronomiczne. Tego typu urządzenia zawsze warto kupować u sprawdzonego producenta, oferującego zakup sprzętu wysokiej jakości.

Zastosowanie systemów transportowych do naczyń

Systemy transportowe do naczyń znajdują zastosowanie głównie w: hotelarstwie, gastronomii, żywieniu zbiorowym, szpitalach, domach spokojnej starości, domach opieki, usługach cateringowych, a także w szeroko pojętym myciu przemysłowym. Usprawniają pracę na kuchni przemysłowej, co ma duże znaczenie w przypadku obiektów większych, w których korzysta się z dużej ilości naczyń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here