Nowe produkty Carrefour z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC

Carrefour Polska poszerza swoją ofertę produktów marki własnej z certyfikatem MSC. W sklepach sieci pojawiły się   trzy rodzaje filetów śledziowych Northatlantica – w sosie musztardowym, koperkowym i śmietanowym. Niebieski znak MSC umieszczony na opakowaniach tych artykułów gwarantuje, że produkty pochodzą ze stabilnych, dobrze zarządzanych łowisk, posiadających certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC.

MSC jest międzynarodową organizacją pozarządową, która istnieje już ponad 20 lat, działając na rzecz zachowania dzikich zasobów mórz i oceanów. Certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC na produktach rybnych i owocach morza daje gwarancję, że pochodzą one z odpowiedzialnych, przyjaznych ludziom i środowisku, połowów.

– Rozwój oferty produktów rybnych marki własnej z certyfikatem MSC, czyli pochodzących z odpowiedzialnego połowu, to element naszej strategii transformacji żywieniowej, w ramach której realizujemy działania mające na celu dostarczenie klientom żywności najwyższej jakości, która jest wytwarzana z dbałością o środowisko naturalne – mówi Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska. – Odpowiedzialny połów jest dla nas ważny również ze względu na politykę CSR Carrefour, której filarem jest ochrona bioróżnorodności. Wybierając produkty rybne z certyfikatami MSC, konsumenci pomagają chronić ekosystemy wodne i zachować światowe zasoby ryb, które, z roku na rok są coraz bardziej przełowione – dodaje Robert Noceń.

– W ostatnich latach program certyfikacji produktów rybnych w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. – podkreśla Anna Dębicka, koordynator programu MSC w Polsce. – Cieszy nas, że polscy konsumenci mogą wybierać w coraz liczniejszej ofercie ryb i owoców morza, pochodzących ze zrównoważonych połowów. W ten sposób Polacy coraz bardziej przyczyniają się do zachowania dzikich zasobów mórz i oceanów dla nas i przyszłych pokoleń, jak również wielu miejsc pracy związanych z rybołówstwem.

W ramach ochrony bioróżnorodności, której częścią jest polityka zrównoważonej sprzedaży produktów rybnych, Grupa Carrefour podjęła zobowiązanie, że do 2020 roku połowa sprzedawanych przez sieć ryb będzie pochodziła ze zrównoważonego rybołówstwa.

Ponadto, Carrefour, chcąc zapewnić swoim klientom najwyższy komfort konsumpcji, dąży do bycia liderem transformacji żywieniowej. Firma pragnie zagwarantować stały dostęp do produktów spożywczych wysokiej jakości i po przystępnych cenach.

Firma pragnie zagwarantować swoim klientom pewność, że ryby w asortymencie Carrefour pochodzą z legalnych źródeł, a metody połowu lub hodowli ograniczają do minimum wpływ na środowisko. Carrefour zwiększa w swojej ofercie wolumen ryb pochodzących ze zrównoważonych połowów morskich i słodkowodnych oraz hodowli prowadzonych w sposób odpowiedzialny, w odpowiedzi na oczekiwania klienta i w trosce o środowisko naturalne.

Więcej informacji na temat Programu MSC: www.msc.org/pl

Poprzedni artykułRozgrzewające smaki jesieni
Następny artykułOptymalny sposób na święta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj