Łatwość gotowania czyli nowe płyty INTUICYJNE Amica

Sama wykryje położenie garnka i automatycznie połączy pola grzejne – Amica rozszerza swoją ofertę o płyty intuicyjne, wyposażone w praktyczne, użyteczne funkcje, dzięki którym gotowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Prawdziwą radość i satysfakcję z gotowania czerpiemy przecież wtedy, gdy możemy wykonywać kuchenne czynności swobodnie i bez zastanowienia.

Nowe…

Płyty intuicyjne Amica (np. model PI6544NSTK) łączą w sobie najbardziej przydatne funkcje, oszczędność i prostotę gotowania. Jednym z zastosowanych w nich rozwiązań jest Hob&Go, dzięki któremu nie musimy martwić się o to, gdzie stawiamy garnek. Wystarczy, że postawimy naczynie na płycie, a ona automatycznie aktywuje pole grzejne, dostosowane do wielkości garnka. Nam pozostaje już tylko ustawić moc grzania. Kolejną, niezwykle przydatną i ułatwiającą gotowanie funkcjonalnością jest AutoBridge – automatyczne łączenie pól w jedno. To funkcja, która sama rozpoznaje pozycję dużego garnka i łączy pola, tworząc jedno, duże pole grzania. Strefa grzania odpowiada kształtowi garnka dzięki czemu wzrasta nie tylko efektywność gotowania, ale również wygoda użytkowania.

Wybrane modele płyt wyposażono także w rozwiązanie PowerChoice, które pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do istniejącej instalacji elektrycznej, zarówno jednofazowej, jak i trójfazowej. Oznacza to, że z łatwością podłączymy płytę zarówno do tzw. siły jak i tradycyjnego gniazdka, dzięki czemu, na zakup płyty indukcyjnej może zdecydować się każdy, bez problemów związanych z przeciążeniem nawet przy korzystaniu z wszystkich pól jednocześnie. Dostępne są cztery maksymalne poziomy mocy, a regulację można przeprowadzić w dowolnym momencie. Wprowadzone ustawienia zostają zachowane do kolejnej modyfikacji.

Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie dostępne w sklepach garnki pozwalają na pełne wykorzystanie mocy płyty indukcyjnej. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasze naczynia są odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej, możemy skorzystać z funkcji CheckPot. Po położeniu ich na polu grzejnym płyta sprawdzi czy w pełni wykorzystują jej moc.

… i sprawdzone

Oprócz najnowszych rozwiązań, w płytach intuicyjnych Amica znajdziemy funkcje, które doskonale sprawdzają się także w innych modelach takie jak FlexiSpace. Cewki w kształcie kwadratu zwiększają pole grzania pozwalając na optymalne wykorzystanie powierzchni płyty. Bezpieczeństwo najmłodszych w kuchni zwiększa ProBaby System czyli inteligentny zestaw zabezpieczeń takich jak blokada włączenia pól grzania za pomocą panelu sensorycznego. Dodatkowo, dzięki temu, że podczas gotowania na płycie intuicyjnej, temperatura podnosi się wyłącznie wewnątrz garnka, sama płyta pozostaje stosunkowo chłodna minimalizując ryzyko poparzenia. O stopniu nagrzaniu palnika informuje nas także światło wskaźnika ciepła resztkowego pól indukcyjnych, które gaśnie dopiero wtedy, gdy płyta jest już całkowicie zimna.

Dzięki nowoczesnym i praktycznym funkcjom w nowych płytach intuicyjnych Amica gotowanie staje się znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Poprzedni artykułChcesz mieć piękną opaleniznę? Te produkty jedz codziennie!
Następny artykułMajówka, czyli rozpalamy grilla. Jak zjeść pysznie i zdrowo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj