ARANŻACJA POMIESZCZEŃ RODEM Z KUCHNI

Aranżacja wnętrza wielu osobom przynosi sporo radości, ale także trudności, ponieważ nie jest łatwo zadbać o pomieszczenie w taki sposób, by było możliwie jak najpiękniejsze i jednocześnie praktyczne. Oczywiście najwięcej zależy od tego jaki pokój planujemy zaaranżować, ponieważ inaczej powinniśmy zająć się salonem a kuchni. Skoro już mowa o tym drugim pomieszczeniu, warto zauważyć, że kuchnia jest miejscem bardzo charakterystycznym i możemy inspirować się nią podczas dekorowania wnętrz. W jaki sposób? Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie samej kuchni.

PIĘKNE NACZYNIA

Wiele osób ma problem z urządzeniem kuchni, ponieważ przestrzeń w której się znajduje jest niewielka, więc mają do wyboru udekorować i jednocześnie zająć sporo wolnego miejsca samymi dekoracjami, lub pozbyć się dekoracji, zyskując na przestrzeni, ale jednocześnie sprawiając, że kuchnia nie jest szczególnie ładna i przytulna. To jak wygląda przestrzeń ma bardzo duże znaczenie, ponieważ w ładnej kuchni przyjemniej się gotuje, a to przekłada się bezpośrednio na smak potraw. Na szczęście istnieje rozwiązanie za pomocą którego nie tylko nie zajmiemy dodatkowego miejsca w kuchni, ale także sprawimy, że będzie ładna i bardziej praktyczna. Wystarczy jako ozdób wykorzystać sprzęt kuchenny, który mamy schowany w szafkach i szufladach.

Wiele takich sprzętów posiada zdobienia i są produkowane w taki sposób, aby cieszyły oko, więc dlaczego nie mielibyśmy wyeksponować niektórych z nich na blatach kuchennych? Dobrym początkiem będzie ułożenie w kuchni kilku garnków. Jeżeli zależy nam na tym, by we wnętrzu było ciepło i przytulnie, wówczas dobrym wyborem będą garnki emaliowane, czyli podobne do tych, których używały nasze babcie. Już to podobieństwo może sprawić, że w kuchni zrobi się cieplej, ponieważ wspomnienie potraw gotowanych przez nasze babcie jest po prostu przyjemne.

Emalia jest powłoką która ma za zadanie zabezpieczyć stal przed przedostawaniem się z niej substancji chemicznych do wody, a jedną z jej dodatkowych zalet jest to, że dzięki jej wykorzystaniu, producenci mogą ozdabiać swoje garnki różnorodnymi grafikami i wzorami. Możemy na przykład wybrać garnki z pięknymi motywami kwiatowymi i połączyć je z kuchenką gazową, tworząc w ten sposób piękny zestaw, który wniesie do kuchni sporo ciepła. Poza garnkami możemy wykorzystać także noże kuchenne, które zamiast być pochowane w szufladach, mogą wzbogacać wnętrze jeśli umieścimy je na blacie w stojaku, który również może być pięknie wykonany. Sprzęt który znajdziemy w kuchni może także pomóc w aranżacji innych pomieszczeń, na przykład salonu. W takim miejscu ważne są detale i o ile nie jest dobrym pomysłem dekorować salonu za pomocą garnków, tak doskonale sprawdza się eleganckie kubki i filiżanki stojące nieopodal kawiarki lub french pressu. Ich elegancki wygląd będzie sporym atutem, a łącząc je z urządzeniem do parzenia kawy, damy do zrozumienia, że zawsze jesteśmy przygotowani na niespodziewaną wizytę gości, co będzie o nas dobrze świadczyć.

Rozwiązania vintage do kuchni: https://naczynia.olkusz.pl/nostalgia-and-vintage

AKCESORIA KUCHENNE I DROBIAZGI

Jeżeli posiadamy niewielkie mieszkanie, dobrym pomysłem jest gra detalami w każdym pomieszczeniu. Nie musimy dekorować wnętrz sprzętem o dużych gabarytach, ponieważ rozsądne wykorzystanie akcesoriów kuchennych takich jak młynki do przypraw czy pojemników na przyprawy może nie tylko sprawić, że wnętrze będzie ładniejsze, ale także będzie posiadało głębię. Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to nasze mieszkanie i powinniśmy je urządzić w taki sposób, abyśmy czuli się w nim komfortowo, dlatego nie bójmy się eksperymentów i nietypowych rozwiązań.

Poprzedni artykułNajbardziej zaskakujące kawy smakowe
Następny artykułSpotkania z klientami w restauracjach – jak wybrać idealne miejsce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj